Referencie

TISS Optic funguje výborne a to dokazujú aj pozitívne referencie od našich klientov. TISS Optic bol vyvíjaný od začiatku výlučne optikmi a optometristami, následne sa pridali oční lekári. Vy optici najlepšie viete, ako má vyzerať pohodlná práca v systéme pre každodenné použitie. Manažéri optík vložili svoj manažérsky pohľad na moduly predaja, účtovníci na moduly skladu. So skúsenosťami odborníkov a kvalitných programátorov tak vznikol program, ktorý sa do svojej podoby vyvíja už 10 rokov a stále je dopĺňaný novými funkciami.

Silvia Svajdová a Rudolf Mézes, Optika Optima, Šaľa
Dlho som hľadal informačný systém pre našu optiku. Ako inžinier informatiky som ani jeden z dostupných riešený neuznal za vhodný, kým som nenatrafil na TISS, ktorý odporúčali aj iní optici. Tento softvér je jedna ohromná skladačka, dá sa z nej postaviť prakticky hocičo, čo by ste v optike potrebovali. A všetko je online! Aj cez mobil si môžete skontrolovať denný obrat, údaje tovaru, zákaziek či zákazníkov. Predaj cez čiarové kódy je brnkačka, samostatne spraví dávky do poisťovní, teraz už aj šošovky objedná na jedno kliknutie. No najsilnejšia stránka nie je softvér, ale dobre pripravený a ochotný team, ktorý za ním stojí. Takto má vyzerať softvérový vývoj v 21. storočí!
Jitka Krasňanská, Optika Fontána, Považská Bystrica
Na předchozích pracovištích jsem měla možnost pracovat s řadou počítačových systémů pro oční optiky. Žádný z nich však nebyl bez problémů. Když jsme s manželem v loňském roce otevírali vlastní optiku s vyšetřovnou, měli jsme jasnou představu, jak by měl nový systém vypadat. Naše nároky byly vysoké. Navíc jsme potřebovali řešení, které bude fungovat na Macu, tabletu i iPhonu. Dlouho jsme hledali jsme nejen u nás, ale i v zahraničí. Nabízené produkty však byly často pro slovenský trh nepoužitelné, nebo byly finančně příliš náročné.
Když mi manžel ukázal TISS, byla jsem nadšená. TISS dokáže perfektně propojit vyšetřovnu, prodejnu i webovou stránku. Řeší jak zdravotní záznamy klientů, tak prodeje, skladové hospodářství, dokumenty i obsah internetových stránek. Je přístupný z jakéhokoliv zařízení, kdykoliv a kdekoliv. V porovnání se všemi ostatními systémy je velmi rychlý a dokáže neuvěřitelné množství věcí. Pokud potřebujeme něco upravit, přidat nebo změnit, jeho provozovatelé nám vždy pomůžou. Jsou to vyjímečně ochotní, mladí a kreativní lidé. Jsme s nimi v neustálém kontaktu a systém tak stále vylepšujeme. Aktuálně zde řešíme i zprovoznění e-shopu, na který se moc těsíme. TISS je srdce naší optiky. Pro svou všestrannost a dostupnost jej vřele doporučuji každé oční optice!
Zuzana Boršová, AD Optika, Bratislava
Program Tiss používame u nás v AD Optike pol roka a sme veľmi spokojní s jeho fungovaním. Vytváranie zákazky alebo refrakčnej karty je jednoduché a prehľadné. Každý zamestnanec má svoje konto, takže si viem urobiť prehľad kto ako predáva. Optometrista pri vyšetrení rovno vytvára kartu a v predajni sa údaje už len prenesú do zákazky. Výborná vec je aj automatické odosielanie SMS zákazníkom, keď je zákazka vyhotovená. Páči sa mi možnosť vytvorenia rôznych výstupov z predaja - vďaka tomu viem aké rámy, sklá, kontaktné šošovky sa predávaju a pod. Tým, že je online sa môžem pripojiť kedykoľvek a kdekoľvek aj cez telefón alebo tablet a mám prehľad o tržbách a zákazkách aj ked nie som práve v optike. Určite by som ho odporučila do každej optiky, kde chcú kráčať s dobou.
Eva a Patrik Majorskí, Major Optik, Košice
K TISSu sme sa dostali na odporúčanie z inej optiky a používame ho už niekoľko rokov. Využívame ho každý deň pre evidenciu nákupu (skladová evidencia), zákaziek, evidencia zákazníkov, dodávateľov atď., a teda vďaka nemu máme vždy prehľad o ich aktuálnom stave a ich histórii. Vieme si tlačiť cenovky s čiarovým kódom a pomocou čítačky čiarových kódov si môžeme kedykoľvek veľmi rýchlo urobiť inventúru na konci roka, vieme si vyhľadať napr. rám podľa rôznych kategórií (napr. podľa názvu, čiarového kódu, ceny, dodávateľa atď.) Zákazníkovi vieme vytlačiť Zákaznícku kartu- rozpis celej jeho zákazky aj s korekciou jeho zraku.
Program je veľmi flexibilný - je možné doplniť ďalšie a ďalšie moduly, upraviť vzhľad karty pre zákazníka, upraviť položky, ktoré pri našej práci na monitore chceme vidieť či už v záložke o Predaji, Nákupe a iných, a to podľa našich potrieb. S týmto programom sme spokojní, momentálne potreby našej optiky spĺňa (aj keď ho zatiaľ nemáme prepojený s pokladňou, no uvažujeme aj dokúpení tohto modulu).
A na záver chceme zdôrazniť ochotu, ústretovosť a rýchlosť, s ktorou sme sa stretli u mladých ľudí z MacMike pri čomkoľvek, čo sme od nich potrebovali riešiť, a preto TISS a firmu MacMike môžeme každej optike len odporučiť.
Iveta Hrneková, Moja optika, Košice
Ja som s prácou v TISSe naozaj veľmi spokojná, premyslenosť, rozmanitosť funkcií a ponuka v Tisse je pre mňa a pre moju prácu úplne postačujúca. Uvedomujem si pritom, že zďaleka nevyužívam všetky jeho možnosti... Viem sa s extra požiadavkami obrátiť na vývojárov Tissu, ktorí sa snažia v čo najkratšom čase pomôcť a poradiť. Vrelo odporúčam.. ;-)
Zuzana Kalapošová, Erika Bugáňová, Optika Centrál Košice
S TISSom sme obe pracovali ešte ako zamestnankyne inej optiky. Nechceli sme ho používať, pretože to bolo niečo nové, čo sa bolo treba naučiť. Dnes, po rokoch práce s TISSom, sa na tento program pozeráme už nielen ako zamestnankyne a optičky, ale aj ako majiteľky vlastnej optiky.
Je úžasný a nedáme naňho dopustiť. My samé odporúčame našim známym iným optikom tento program ako najlepšie riešenie pre očné optiky a optometristov. Sme maximálne spokojné nielen s tým, ako funguje, ale hlavne s tým, že v optike je vďaka nastaveným procesom cez TISS poriadok. Vidíme na 3 kliky, čo nie je vybavené, čo sme nakúpili a ako to predali a aká bola marža. Okrem manažérskeho pohľadu si však užívame najmä to, že je úžasný pre predaj samotný. Všetko je na jednom mieste - maloobchod, evidencia o vyšetreniach, evidencia výroby okuliarov, proste všetko. Veľmi dobre hodnotíme najmä komunikáciu s firmou MacMike, ktorá TISS tvorí. Vždy, keď potrebujeme v nejakej situácii pomoc alebo by sme chceli napríklad iné tlačové zostavy, nič nie je problém. Zatiaľ nám vyšli vo všetkom v ústrety. Neodporúčame len TISS, ale hlavne prístup tejto firmy, kde sú úžasní ľudia.
Ľudmila Kačengová, Optika Centrum, Košice
S TISSom pracujeme v optike od roku 2012. Je to precízne prepracovaný informačný systém pre očné optiky - t.j. v jednom balíku spojenie skladových zásob s pokladňou, príjemky tovaru, prehľad faktúr, databáza klientov. Má výborne prepracovaný systém refrakčných kariet, spojených priamo s optikou. Maximálna spokojnosť, odporúčam pre modernú optiku, ktorá ide s "dobou".
Ľubomír Belejík, Beka Optik, Prešov
V našich pobočkách používame TISS niekoľko rokov a okrem prvého stretnutia, kde sme boli zaškolení, sme inú podporu nepotrebovali. TISS má pre nás všetky potrebné funkcie, ktoré potrebujeme. V minulosti sme individuálne menili vzhľad výrobných zákazkových listov, to sa doladilo a dlhodobo fungujeme s TISSom ako výborným pomocníkom. Ako veľkú výhodu považujeme to, že je online, takže výmena počítača alebo práca na inom počítači u nás nie je vôbec problém ako pri iných softvéroch, ktoré sa inštalujú na konkrétny počítač. Práca s ním nie je náročná, všetko máme na jednom mieste, TISS nám vyhovuje.
Dušana Janeková, Luna Optik, Košice
My sme malá optika, máme jedno prihlasovacie konto, aj keď sme dve v optike, v rámci jednoduchosti pracujeme len s jedným loginom. Ako veľkú výhodu vnímam, že program funguje online a v prípade problému alebo nejasností, ktoré sa vyskytnú, stačí upovedomiť správcov TISSu telefonicky alebo e-mailom a problém sa v krátkom čase operatívne vyrieši či vysvetlí rovnakou formou bez nutnosti dohadovania osobného stretnutia.
MUDr. Monika Maďarová, očný lekár, MiaOptik Košice
Problém dnešných optikov je, že mnohokrát nevedia prečítať odborný nález. Na to dopláca pacient. Práve refrakčná karta s vyšetreniami je skvelá, lebo optik presne vidí parametre, ktoré potrebuje. Práca s TISSom mi vyhovuje, je pružný, vytlačí recepty, nahodím diagnózu, TISS to automaticky oboduje a vygeneruje dávku. Robí všetko, čo treba.

Pre koho je TISS Optic určený?